Založ si blog

Stádo vedie vôl – slovenský parlament Paška

Po dlhšom čase som na víkend zavítal domov. Prišla nedeľa, a keďže som nemal nič dôležité na práci, pustil som si televízor. Bolo okolo poludnia, takže na mnohých staniciach bežali diskusné – zábavné relácie s ľuďmi, ktorých chce človek po príchode na Slovensko vidieť a počuť čo najmenej. Ale pretože sa trocha zaujímam o ten politický hnoj, ktorý v našom Kocúrkove máme, (fascinuje ma, že ešte vždy sa na tom hnoji objaví nejaký nový hlupák, a aj preto, že si musím neveriacky pripomínať, akí ľudia riadia túto krajinu) pozrel som si tú našu inteligenciu v priamom prenose. Môžem povedať, že človek sa potom vôbec ničomu nečuduje… a dokonca si myslím, že na Slovensku platí jedno zaujímavé pravidlo. Čim hlúpejší a nemorálnejší človek, tým väčšia šanca, že to v politike dotiahne. Taký slovenský Murphyho zákon.

Ale k veci,  v tú nedeľu som si  pozrel „reláciu“ na TA3. (reláciu som dal do úvodzoviek, lebo tí slovenskí redaktori, česť výnimkám,  sú naozaj neschopní a tie „relácie“ sa často zvrtnú na politickú agitku smerákov, moderátorské otázky, či spätnú väzbu na hostí radšej nebudem komentovať.)

A čo ma vlastne zaujalo na tejto diskusií, ktorej aktérom nebol nikto iný ako pán predseda tzv. „Národnej rady“ Paška Krízovič, (som si už istý, že všetkých Smerákov mala jedna mater. Nejaká Istota Krízovičová, ktorá všetky svoje deti naučila, aby sa vždy vyhovárali na krízu v okolitom svete a tak zakryli svoju neschopnosť), no a tým druhým bol  Guru Hrušovský, (tohto pána snáď dostanú z toho „parlamentu“ len nohami napred) A teraz je namieste otázka, že o čom tá diskusia vlastne bola?! Dohodli sa na riešeniach? Povedali ako ďalej?

Odpovede sú možno „prekvapujúce“: o ničom! Nie! Nie! Človek by očakával konštruktívnu debatu o problémoch Slovenska ako nezamestnanosť, súdnictvo, atď., no namiesto toho, sa celú reláciu hádali o minulosti. Kto je väčší hlupák, zlodej, kto môže za to, že pán Čentéš je čarovný prokurátor – neprokurátor, že náš prezident je z inej planéty, atď.          Samozrejme obidvaja mali svoju pravdu, ktorej sa nemienili vzdať. Pán Paška bránil česť prezidenta, a opäť sa zahral na najlepšieho právnika na svete, keď zopakoval, že voľba gen. prokurátora bola fraška, aj keď ústavný súd vyhlásil, že je právoplatná. Najvtipnejšie bolo, ako oduševnene hovoril o ovplyvňovaní poslancov, aj keď všetci vieme, že smerácki poslanci sú napojení na centrálny Ficomozog. To sa prejavuje napríklad aj tak, že ich poslanci si pred schôdzou Národnej rady rozdávajú papieriky s pripravenými otázkami, ktoré sa majú hromadne pýtať premiéra Ficopopulusa, keď príde skontrólovať parlament. A takýto človek bude hovoriť o morálke a kritizovať opozičných poslancov, že nehlasujú podľa jednej šablóny, tak ako tí za Smer.  Tradičnou čerešničkou na torte bol výrok, ktorým zaklincoval svoje hodnotné vystúpenie.  „ Poslanci Smeru – SD sa rozhodujú na základe svojho svedomia a vedomia a tajná voľba je alfou a omegou pre SMER-SD!“ Len škoda, že realita je iná, a že zas a opäť – skutek, utek. Zaujímalo by ma, či tomu verí sám pán vedoucí slovenskej národnej (z)rady alebo či si myslí, že sme už všetci na hlavu.

Na druhej strane musím pochváliť jeho verbálny prejav a zaujímalo by ma, akých poradcov a učiteľov rétoriky navštevujú smeráci. Ale za tie peniaze, čo dostali za hlasy ovčanov, a za tie ostatné peniaze …. si môžu dovoliť aj tých najlepších amerických odborníkov. Ostatným Slovákom (i ovčanom) musí stačiť nádej, že sa kríza čoskoro skončí, inak to naše Slovensko dopadne veľmi zle.  A možno sa po skončení bájnej krízy okolitého sveta aj dočkáme toho nezávislého gen. prokurátora a šéfa NKÚ… Aj keď…

PS: Treba ešte dodať, že Nemecko a Rakúsko, naši najdôležitejší obchodní partneri, majú výborne ekonomické výsledky a je tam práca aj pre tisícky Ausländerov z celej južnej Európy. Čím to teda zase bude, že to na tom Slovensku nefunguje? Aha, veď kríza!…

 

„Úspešný“ príbeh Slovenska? !

18.12.2013

Úspech, je to naozaj to správne slovo, ktoré charakterizuje našu krajinu? Určite áno, aspoň podľa premiéra Róberta Fica, ktorý rád spomína úspechy, ktoré Slovensko dosiahlo. Úspechy, z viac »

Vyhlásme tender na obojstranné tĺčiky na mäso – pre SK-ekonómov

15.09.2013

Slovenský pracujúci je obeťou krízy okolitého sveta. Výrok, ktorý je výsledkom zbežného čítania stanovísk a hodnotení kompetentných ľudí, ktoré riadia Slovensko, a ktorí sú náhodou viac »

Kto vlastne vyhral druhú svetovú vojnu?

10.05.2013

Včera som si pozrel prehliadku ruskej armády na Červenom námestí. V skutku pôsobivá ukážka vojenskej sily. 9. mája oslavujú Rusi veľké VÍŤAZSTVO. No ja by som povedal, že to bolo Pyrrhovo viac »

voda, nápoj, tekutiny,

Pepsi kupuje izraelský SodaStream

20.08.2018 10:48

Americká PepsiCo oznámila, že kupuje izraelského výrobcu prístrojov na domácu výrobu sýtených nápojov SodaStream.

Francúzsko, Paríž, útok nožom

Na policajtov v Katalánsku zaútočil muž kričiaci Alláhu akbar, zastrelili ho

20.08.2018 10:30

Zdroje blízke prípadu informovali, že útočníkom bol Alžírčan žijúci v Španielsku.

Izrael, Sýria, Hizballáh, vojaci, vojsko,

Čína tvrdí, že v Sýrii vojakov nemá

20.08.2018 10:30

Čína nemá v Sýrii vojakov, hoci Peking plánuje účasť na rekonštrukcii tejto vojnou zničenej krajiny.

okupácia, august 1968

Rusi o roku 1968 podľa ankety preberajú propagandu z éry Brežneva

20.08.2018 10:26

Skoro polovica Rusov o vpáde sovietskych vojsk do Československa v auguste 1968, ktorý skoncoval s reformami pražskej jari, nič nevie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 13207x
Priemerná čítanosť článkov: 1887x

Autor blogu

Kategórie